Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach

Aktualnosci     Historia     Kadra     Uczniowie     SU     Galeria     Kontakt     Ogłoszenia     Plan lekcji     Pozalekcyjne     Dokumenty     SKC     SKF     Rodzice
MENU
LINKI

Strona główna

Aktualności

Historia

Kadra

Uczniowie

Samorząd Uczniowski

Galeria

Kontakt

Ogłoszenia

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Dokumenty

Szkolne Koło Caritas


Szkolne Koło Fotograficzne

Dla rodziców

ARCHIWUM
 


Aktualności
rok szkolny 2021/2022

11 listopada

DZIEŃ PATRONA - ŚWIĘTEM SZKOŁY

Patronem Szkoły Podstawowej w Prusach jest MARSZAŁK JÓZEF PIŁSUDSKI. To wielki zaszczyt, ale również zobowiązanie.
10 listopada 2021 r. uczniowie wraz z gronem pedagogicznym po raz kolejny obchodzili Święto Szkoły połączone z 103. ROCZNICĄ ODZYSKANIA NIEPODLEGOŚCI. Zanim jednak przystąpiliśmy do radosnego świętowania, postanowiliśmy się przygotować do tego wydarzenia. 29 IX 2021 r. wybrani uczniowie klas V- VIII wzięli udział w IX Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. W tekstach do napisania pojawiły się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.
Na plastyce uczniowie wszystkich klas własnoręcznie wykonywali kotyliony, a na muzyce i zajęciach muzycznych ćwiczyli pieśni legionowe. Na lekcjach historii młodzież przygotowywała materiały dotyczące walki o niepodległość , biogram Józefa Piłsudskiego.
10 listopada 2021 r. wczesnym rankiem uczniowie klas 1-3 wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę plenerową na Sowiniec, gdzie mieści się Kopiec Józefa Piłsudskiego. Pod pomnikiem została złożona wiązanka z biało- czerwonymi kwiatami i zapalony patriotyczny znicz. O godzinie 12.00 uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy. Natomiast o godz. 8.30 starsza młodzież wraz z Pocztem Sztandarowym przeszła w pochodzie do kościoła w Prusach, gdzie została odprawiona Msza Święta za Ojczyznę. Następnie wróciliśmy do Szkoły Podstawowej w Prusach na dalsze obchody, czyli akademię przybliżającą okres walk o niepodległość. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Agnieszki Frączek – Prusak pięknie udekorowali salę gimnastyczną i z powagą deklamowali patriotyczne utwory . Nad oprawą muzyczną pieśni legionowych jak zwykle czuwała p. Barbary Hawling . Nie zabrakło oczywiście Hymnu Narodowego . Podsumowaniem uroczystości była Gra Edukacyjna „Droga do Niepodległości” , która uruchomiła wszystkich uczniów do działania i nauki. Na terenie szkoły rozmieszczonych było 6 punktów ilustrujących drogę Polaków do niepodległości i główne epizody z nią związane. Na każdym z punktów uczniowie rozwiązywali zadania. Rywalizacja wyzwoliła duże emocje, ale była również okazją do zabawy. W czasie, gdy drużyny uczestniczyły w grze, pozostali uczniowie wykonywali prace plastyczne „Plakat niepodległościowy”.
Tak więc godnie uczciliśmy 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Była to udana lekcja patriotyzmu

Beata Dzień

Wolontariat

Rozmiar: 43570 bajtów

Wolontariat - fajna sprawa. W ostatnich trzech tygodniach uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji „ Zbiórka skarpet na Światowy Dzień Ubogich”. W dzisiejszym dniu skarpety w ilości 100 sztuk zostały spakowane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas i przekazane pod wskazany adres. Dziękujemy społeczności szkolnej za wielkie zaangażowanie i dobroć serca.

Zaproszenie

Rozmiar: 7773 bajtówZapraszamy już jutro 8 listopada na spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców dzieci z szeroko rozumianymi problemami emocjonalnymi. Grupa wsparcia to grupa wzajemnej pomocy, w której decydujący głos mają rodzice dzieci. To oni decydują o formie spotkań i realizowanej tematyce. Grupa ma formułę otwartą i przeznaczona jest dla wszystkich rodziców szukających wsparcia. Podstawowe zasady funkcjonowania grupy wsparcia to: partnerstwo, zaufanie i szacunek, a także unikanie krytyki, zachowanie dyskrecji. Spotkania odbywają się 2 x w miesiącu – w poniedziałki .Najbliższe spotkanie odbędą się 8 i 22 listopada. o godz. 16.00. Miejsce spotkań – pomieszczenie na pierwszym piętrze budynku Gminnej Spółdzielni w Kocmyrzowie (wejście od strony „paczkomatu”). Zamieścimy wywieszkę informacyjną , żeby nie błądzić. Celem grupy wsparcia jest - Umożliwienie kontaktów z innymi rodzicami, którzy znajdują się w podobnej sytuacji życiowej i mają podobne problemy związane z leczeniem, rehabilitacją i wychowaniem dziecka z problemami problemy emocjonalne np. zespół Aspergera, ADHD, ma wybuchy gniewu, agresji i nie radzi sobie ze swoimi emocjami , jest nadpobudliwe, ma kłopoty w kontaktach z rówieśnikami i problemy wynikające z uzależnienia od gier komputerowych - Potkania grupy dają możliwość wymiany własnych doświadczeń w rozwiązywaniu konkretnych problemów. Pozwalają także na wymianę różnorodnego rodzaju informacji odnośnie leczenia i terapii dziecka. - Kolejnym ważnym celem grupy jest udzielanie emocjonalnego wsparcia. Nikt nie zrozumie lepiej naszych uczuć, obaw i lęków niż osoba, która znajduje się w takiej samej sytuacji jak my. W grupie istotne jest zwerbalizowanie swoich problemów i poprzez konfrontację z innymi osobami – nabranie do nich dystansu. - W atmosferze bezpieczeństwa możliwe jest przewartościowanie dotychczasowych doświadczeń, odreagowanie trudnych emocji oraz zmiana wzorców zachowania. Istotnym zagadnieniem jest również określenie źródeł satysfakcji życiowej i strategii postępowania, pozwalających na osiągnięcie lepszej jakości własnego życia oraz życia wszystkich członków rodziny. - Dla niektórych rodziców bardzo ważny jest sam fakt wyjścia z domu i miłe spędzenie czasu w towarzystwie osób, które nas dobrze rozumieją. - Podstawowe zasady funkcjonowania grupy wsparcia to: partnerstwo, zaufanie i szacunek, unikanie krytyki, zachowanie dyskrecji. - Grupa wsparcia to grupa wzajemnej pomocy, w której decydujący głos mają rodzice dzieci. To oni decydują o formie spotkań i realizowanej tematyce.

Dzień bajek

Rozmiar: 55303 bajtów

Było baśniowo, było muzycznie, było radośnie ...w krainie bajek

Dzień bajek

Rozmiar: 366633 bajtów

Już jutro Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek....a my przypominamy sobie muzyczną bajkę "Czerwony Kapturek" w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego WIOLINKI, działającego w naszej szkole. część 1 część 2 część 3 część 4

Rugby tag

Rozmiar: 60818 bajtów

Trening rugby tag przed zawodami. Ćwiczymy podania i grę w tagi. @rugbymałopolska @szkołarugby

Dzień przeprosin

Rozmiar: 423416 bajtów

W ramach akcji STOP PRZEMOCY I AGRESJI W SZKOLE ustalamy dzień 4 listopada Dniem Przeprosin.

Bez przemocy

Rozmiar: 30557 bajtów

TYDZIEŃ BEZ PRZEMOCY I AGRESJI W SZKOLE! To hasło będzie towarzyszyć nam w dniach od 02.11.2021do 07.11.2021 roku, choć tak naprawdę chciałoby się powiedzieć – na zawsze… Już po raz piąty nasza szkoła włącza się w akcję Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Kocmyrzowie – Luborzycy. We czwartek 4.11.21r. zachęcamy wszystkich uczniów, aby z okazji Dnia Grzeczności ubrali się na niebiesko, by poprzeć akcję Stop Przemocy i Agresji. W ramach akcji zachęcamy uczniów do uczestnictwa w Konkursie plastycznym pod nazwą „Zamiast Przemocy Więcej Dobroci” – szczegóły w osobnym poście oraz u wychowawców.

Zaproszenie

Rozmiar: 193796 bajtów

Pamiętamy

Rozmiar: 122854 bajtów

DentobusRozmiar: 108394 bajtów

Profilaktyka przede wszystkim! Jak co roku do naszej szkoły przyjechał Dentobus. Uczniowie mięli okazję skorzystać z bezpłatnego badania stanu uzębienia w mobilnym gabinecie stomatologicznym.

SKS

Rozmiar: 184657 bajtów

Na SKS -ach też króluje Rugby Tag. Treningi pod okiem trenera NHRK Kraków Tomasza Frań. Frekwencja jak widać dopisuje. Rugby Małopolska Szkoła Rugby

Rugby TAG

Rozmiar: 75614 bajtów

Doskonalenie gry w Rugby TAG. Utrwalamy przepisy gry by nie popełniać błędów. @SzkolaRugby @RugbyMalopolska

Polecają

Pedagog i psycholog polecają: https://www.facebook.com/555114228332608/posts/1237748660069158/

Rozmiar: 408488 bajtów
Pasowanie na przedszkolaka

21.10.2021r. przyjęliśmy uroczyście naszych dzielnych Przedszkolaków do grona szkolnej społeczności. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy 8 fragmentem "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza opisującej koncert Jankiela, zapowiadając tym samym "Poloneza czas zacząć". Przedszkolaki dali popis swoim tanecznym talentom. Po krótkiej inscenizacji Pani Dyrektor pasowała każdego "Zerówkowicza". Na zakończenie Dzieci otrzymały mnóstwo upominków i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

Rugby Tag

Rozmiar: 72024 bajtów

W naszej szkole dzieci chętnie biorą udział w zajęciach sportowych. Dodatkowe zajęcia z Programu Upowszechniania Sportu Dzieci i Młodzieży Rugby �� TAG prowadzone przez Tomasz Frań. @Szkola Rugby , @RugbyMalopolska .

DEN

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za pamięć i piękne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej -----Grono pedagogiczne SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prus

Konkurs recytatorski

Rozmiar: 41427 bajtów29 września odbył się I etap konkursu recytatorskiego „ W zaczarowanym świecie poezji o wierszach”. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas 1-3. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów. 7 października odbył się II etap konkursu. Organizatorem był Klub Aneks. Recytatorów w naszej szkole wysłuchało jury, które po zakończeniu występów wręczyło uczestnikom drobne nagrody. Jedna z naszych uczennic zdobyła wyróżnienie i specjalną nagrodę, którą osobiście odebrała 9 października w Klubie Aneks. Gratulacje!

SKS

Rozmiar: 57598 bajtów

SKS-y pod wodzą n-la Tomasz Frań w naszej szkole mają się dobrze. Pełny skład, oby tak dalej. Wycieczka do Krakowa

Rozmiar: 194811 bajtówW dniu 6 października uczniowie klas 1-3 wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Pomimo deszczu udało się zrealizować cały zaplanowany program. Dzieci zwiedziły Katedrę na Wawelu z grobami królewskimi, pokonały 138 schodów aby dotknąć Dzwonu Zygmunta. Następnie pod Wawelem odwiedzili Smoka Wawelskiego i jego jamę, po czym przeszli na Rynek Krakowski, gdzie zwiedzili Kościół Mariacki i wysłuchali hejnału. Przez całą drogę towarzyszyła uczestnikom przewodniczka pani Marta Filak, która opowiadała dzieciom ciekawostki i legendy krakowskie.
SKS

Rozmiar: 141164 bajtów

Na SKS -ach frekwencja dopisuje. Oby tak dalej klasa 3 i 4.

GOPS

Rozmiar: 7015 bajtówGOPS URUCHAMIA GRUPĘ WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI „WYJĄTKOWYCH.” Informujemy, że z inicjatywy tut. GOPS , od 4 października 2021 r zacznie działać na terenie naszej gminy samopomocowa Grupa Wsparcia dla Rodziców dzieci z szeroko rozumianymi problemami emocjonalnymi. Grupa wsparcia to grupa wzajemnej pomocy, w której decydujący głos mają rodzice dzieci. To oni decydują o formie spotkań i realizowanej tematyce. Grupa ma formułę otwartą i przeznaczona jest dla wszystkich rodziców szukających wsparcia. Nie wiemy jeszcze jak liczna będzie grupa i z jaką częstotliwością Rodzice zechcą się spotykać. Dla niektórych rodziców bardzo ważny jest sam fakt wyjścia z domu i miłe spędzenie czasu w towarzystwie osób, które nas dobrze rozumieją. Podstawowe zasady funkcjonowania grupy wsparcia to: partnerstwo, zaufanie i szacunek, a także unikanie krytyki, zachowanie dyskrecji. Na początek proponujemy spotkania 2 x w miesiącu – w poniedziałki w godzinach popołudniowych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 4 października br. o godz. 16.00. Miejsce spotkań – pomieszczenie na pierwszym piętrze budynku Gminnej Spółdzielni w Kocmyrzowie (wejście od strony „paczkomatu”). Zamieścimy wywieszkę informacyjną , żeby nie błądzić. Wszelkie pytania i wątpliwości postarają się rozwiać pracownicy socjalni naszego Ośrodka – nr. tel. 12 387 11 10 Jaki cel przyświeca nam w powołaniu takiej grupy? Najdokładniej określiła go jedna z matek: „Widzimy na co dzień piętrzące się trudności związane z naszym dzieckiem - z jego życiem przedszkolnym, szkolnym, relacjami rówieśniczymi. Mamy czasami problem z uzyskaniem informacji, diagnozy, leczenia, dostępu do odpowiedniej terapii dla naszego dziecka. Spotykamy się z niewiedzą i częstym brakiem zrozumienia dla jego inności i wyjątkowości. Nikt nie zrozumie lepiej naszych rozterek , zwątpień i trudności – niż inny rodzic mający podobne dziecko. Część rodziców przetarła już ten trudny szlak , który musimy przejść, aby dziecko miało łatwiej i może nam coś doradzić czy podpowiedzieć. W grupie w której każdy z rodziców ma dziecko „wyjątkowe” nie musimy się wstydzić czy udawać , że wszystko jest ok. Takie jest życie – nasze dziecko jest nieco inne , ale czy przez to kochamy je mniej i nie chcemy mu pomóc?” Rodzicu, jeśli Twoje dziecko ma problemy emocjonalne np. zespół Aspergera, ADHD, ma wybuchy gniewu, agresji i nie radzi sobie ze swoimi emocjami , jest nadpobudliwe, ma kłopoty w kontaktach z rówieśnikami i problemy wynikające z uzależnienia od gier komputerowych przyłącz się do grupy wsparcia. Rodzicu, jeśli chcesz nawiązać kontakty z innymi rodzicami , którzy znajdują się w podobnej sytuacji życiowej i mają podobne trudności związane z leczeniem, rehabilitacją i wychowaniem dziecka z problemami emocjonalnymi przyłącz się do grupy wsparcia. Masz doświadczenie w pokonywaniu trudności i możesz służyć dobrą radą – pomóż innym Rodzicom i przyłącz się do grupy wsparcia Razem i łatwiej i raźniej. Zapraszamy.

MDM

Rozmiar: 66783 bajtówMiędzynarodowy Dzień Muzyki to okazja do wielu koncertów, które mają uświadomić słuchaczom, że muzyka jest piękna, że warto jej słuchać, ponieważ ma dobry wpływ na słuchaczy, przenosi w świat wyobraźni, rozwija paletę emocji oraz czyni życie wewnętrzne człowieka bogatszym i bardziej kolorowym. Język muzyczny to język uniwersalny, który może zrozumieć i polubić każdy, ponieważ w całym bogactwie muzycznych kompozycji każdy może znaleźć swoje ulubione style czy gatunki muzyczne. Międzynarodowy Dzień Muzyki został ustanowiony w roku 1975 z inicjatywy światowej sławy wirtuoza skrzypiec, Yehudiego Menuhina, ówczesnego prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO i obchodzony jest 1 października na całym świecie. Również nasza szkoła wpisuje się w świętowanie tego dnia, tak jak wiele instytucji edukacyjnych i kulturalnych. Uczniowie, którzy uczą się gry na instrumentach muzycznych oraz zespół wokalno-instrumentalny Wiolinki działający w naszej szkole przygotowali piękny, różnorodny muzyczny program adresowany do swoich koleżanek i kolegów i zaprosili ich w muzyczną podróż do krainy dźwięków. Koncerty odbyły się w poszczególnych klasach w środę 29 września.

Wycieczka do Warszawy

Rozmiar: 134181 bajtów

W dniach 24 i 25 września uczniowie klas V, VII i VIII w ramach projektu "Poznaj Polskę" wzięli udział w wycieczce do miasta stołecznego Warszawy. Stolica dała się poznać jako niezwykłe miasto z tradycjami, wyjątkowymi zabytkami i pełną zwrotów akcji historią.

Ogród doświadczeń

Rozmiar: 765113 bajtów

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń 24 września uczniowie z klasy czwartej i szóstej Szkoły Podstawowej w Prusach wzięli udział w wycieczce do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Młodzi entuzjaści nauki mogli samodzielnie doświadczyć, poznać , zrozumieć otaczający ich świat zjawisk.

Policjant w szkole

Rozmiar: 60899 bajtów

Uczniów kl. I odwiedził policjant. Odbyła się krótka pogadanka na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci otrzymały dedykowane dla pierwszoklasistów odblaski.

Dzień Kropki

Rozmiar: 103319 bajtów

Zerówka 15.09 świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki- dzień kreatywności, wiary we własne możliwości oraz siły. Dzieci wykonały wiele zadań, w których motywem przewodnim była właśnie kropka. Na zakończenie zajęć, każdy zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie w tematycznej fotobudce.

Sprzątanie Świata

Rozmiar: 228509 bajtów

Sprzątanie Świata. W akcji sprzątania uczestniczyły dzieci z klas 0-3. Został wysprzątany teren szkoły i w pobliżu . Na zakończenie akcji wszyscy uczestnicy wspólnie rozpalili grilla z kiełbaskami.W ramach akcji Sprzątania Świata odbywały się również lekcje poświęcone ekologii i segregacji śmieci.

Zajrzyj do Huty

Rozmiar: 125038 bajtów19.09 Niedziela. W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły, podopieczni trenera Tomasza Frań uczestniczyli w wydarzeniu Zajrzyj do Huty-IV Turniej Międzyszkolny Rugby Tag zorganizowanym wraz z trenerem Wojciechem Urynowiczem oraz Muzeum Nowej Huty. W zmaganiach młodych rugbistów uczestniczyli uczniowwie Szkoły Podstawowej 103 w Krakowie i Szkoły Podstawowej 37 w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej w Prusach. Serdeczne podziękowania dla Muzeum Nowej Huty oraz wszystkich uczestników zawodów zarówno zawodników jak i ich rodziców, którzy przyczynili się do tego iż mimo niesprzyjających warunków pogodowych możliwe było przeprowadzenie tego wydarzenia. Brawo dla trenerów Wojciech Urynowicz i Tomasz Frań za zaangażowanie w propagowanie tej jeszcze wciąż mało popularnej dyscypliny sportowej.>

Artyści

Rozmiar: 245416 bajtówKorzystając z pięknej wrześniowej pogody Zerówkowicze oraz Pierwszoklasiści bawili się w artystów, malując na stretchu. Każde dziecko miało swój wkład w powstanie finałowego dzieła. Serdeczne podziękowania dla rodziców klasy pierwszej za podarowanie stretchu

Wiolinki

Rozmiar: 153860 bajtów

Zespół wokalno-instrumentalny Wiolinki już rozpoczął działalność po wakacjach! Chętnych uczniów z klas III-V chcących dołączyć do zespołu zapraszamy na próby w czwartki w godz. 14.15-15.00 lub 15.15-16.00.

Rugby tag

Rozmiar: 120888 bajtówRuszyły również zajęcia Rugby TAG. Odmiany bezkontaktowej gry "jajowatą" piłką. Gracze, trenerzy, animatorzy oraz sędziowie powinni dołożyć wszelkich starań aby wszystkie przepisy były przestrzegane w czasie gry. W Rugby TAG nie występują elementy szarży (ataku na zawodnika z piłką), zabroniona jest gra nogami (oprócz wznowienia gry), nie ma młynów oraz wrzutów do autu. Jest to najbardziej podstawowa, bezkontaktowa odmiana rugby, bardzo dobra do fizycznego rozwoju w szkolnej edukacji oraz wprowadzenie do rugby. Zajęcia prowadzi trener rugby Tomasz Frań. Przepisy gry w Rugby TAG https://pzrugby.pl/download/45

SKS

Rozmiar: 139668 bajtów

Ruszyły już SKS-y, uczniowie klas 3 i 4 chętnie biorą udział w zajęciach. Oby tak dalej.

Zajrzyj do Huty

Rozmiar: 67202 bajtówSzkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach od kilku lat uczestniczy w wydarzeniu jakim jest "Zajrzyj do Huty". W ramach tego wydarzenia nasza szkoła bierze corocznie udział w zawodach sportowych Rugby TAG rozgrywanych przy Muzeum Nowej Huty. W tym roku już po raz IV odbędzie się Międzyszkolny Turniej Rugby TAG - Zajrzyj do Huty.
SKS

Rozmiar: 61365 bajtówNa SKS-ach coraz lepsza frekwencja. Najwyraźniej prowadzący Tomasz Frań zainteresował dzieciaki zajęciami sportowymi.


Obiady

OBIADY SZKOLNE -INFORMACJA Od poniedziałku tj. 6.09.2021r. na terenie szkoły dostępne będą obiady.
Posiłki dostarcza Waldemar Gajoch
Firma Produkcyjno - Handlowo Usługowa „Elegant Bankiet”
Obiady zgłaszamy:
- na miesiąc
- na tydzień
- na dany dzień
Cena 12zł (zupa i drugie danie)
Obiady dostarczane są do szkoły ok. godz. 11.30.
Zgłoszenia przyjmowane są do godz. 9.00.
Telefonicznie: 123871408 lub osobiście u pracownika obsługi - Pani Alicji Ziułek lub w przypadku oddziału przedszkolnego można zgłaszać u wychowawcy. Jadłospis na cały tydzień wywieszony będzie na drzwiach wejściowych od poniedziałku (po południu) każdego tygodnia.

SKS

Rozmiar: 68042 bajtów

Zajęcia SKS w naszej szkole już ruszyły z kopytaWracamy do szkoły

Rozmiar: 206879 bajtów

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
środa 01 września 2021 r.


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.
01 września br. rozpoczynamy nowy rok szkolny w formie stacjonarnej.
Inauguracja odbędzie się w grupach z wychowawcą.
Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego:
Godz. 8.00- 9.00 – Msza Św. w Kościele Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Prusach – decyzja o uczestnictwie należy do Rodziców/Opiekunów uczniów.
Godz. 9.00 – spotkanie w grupach z wychowawcami klas w szkole.
Uczniowie klasy 0,I,IV,VIII wchodzą głównym wejściem od strony ulicy – wejściem dla oddziału przedszkolnego. Uczniowie klasy II,III,V,VII wchodzą wejściem od strony parkingu.
Od 01 września obowiązuje zakaz wchodzenia do szkoły Rodziców, Opiekunów, Dziadków. W dniu 01 września 2021r. jedynie Rodzice uczniów oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej mogą towarzyszyć swoim dzieciom na spotkaniu z wychowawcą klasy w danej sali. Pozostałych Rodziców , którzy towarzyszą swoim dzieciom w tym dniu prosi się o zachowanie dystansu społecznego. Rodzice mogą poczekać na dzieci na zewnątrz budynku. Bezwzględnie rodzice/opiekunowie wchodząc do szkoły zasłaniają nos i usta przy pomocy maseczki, dezynfekują ręce, mają mierzoną temperaturę. Decyzje o formie realizacji kształcenia podejmowane będą wraz z rozwojem sytuacji w szkole. Na bieżąco będziecie Państwo informowani o sytuacji w szkole i zmianie formy nauczania. W szkole opracowano procedury i regulaminy na podstawie wytycznych GIS, MEN, Kuratorium. Spotkania z nauczycielami i pracownikami szkoły mogą się odbywać po uprzednim umówieniu się telefonicznie lub mailowo.

Z poważaniem Krystyna Tworzydło – dyrektor szkoły Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r. WYTYCZNEŚWIETLICA SZKOLNA

INFORMACJA DOTYCZĄCA ORGANIZACJI ŚWIETLICY SZKOLNEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W PRUSACH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 W OKRESIE PANDEMII COVID 19

1. W czasie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 od dnia 2 września br. prowadzone będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej.
2. W szkole obowiązują wcześniej wprowadzone procedury dotyczące ochrony pracowników i uczniów w czasie stanu epidemii COVID-19.
3. Szkoła prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach od 7.00 do 17:00 dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III.
4. Organ Prowadzący z Gminy Kocmyrzów - Luborzyca od nowego roku szkolnego 2021/2022 wprowadził obowiązkową opłatę za korzystanie z opieki świetlicowej. Z opłaty tej zwolnione są dzieci z oddziału przedszkolnego realizujące obowiązek przygotowania przedszkolnego (6 i 7 letnie) oraz dzieci z klas I-III.
5. Opłata za korzystanie ze świetlicy szkolnej dla dzieci 5 – cio letnich , wynosić będzie 1zł za każdą rozpoczętą, godzinę. Godziny przyprowadzania i odbierania dzieci ze świetlicy, będą monitorowane przez wyznaczonych nauczycieli. Rodzic zobowiązany będzie podpisać się na stosownym dokumencie. Wpłat dokonywać należy na wskazany rachunek bankowy Urzędu Gminy Kocmyrzów -–Luborzyca do 10 dnia każdego miesiąca.
6. Za bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły odpowiadają rodzice/prawni opiekunowie.
7. Opiekunowie przyprowadzając i odbierając dzieci ze świetlicy, nie mogą wchodzić na teren szkoły.
8. W sali, w której będzie przebywała grupa usunięte zostaną przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie zdezynfekować.
9. Wietrzenie sal odbywać się będzie raz na godzinę, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
10. Do danej grupy uczniów Dyrektor w miarę możliwości przyporządkuje tych samych nauczycieli.
11. Uczniowie będą mogli korzystać z sali gimnastycznej, placu zabaw oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły.
12. Nauczyciel nie organizuje wyjść poza teren placówki.
13. Na świetlicy mogą przebywać tylko dzieci zdrowe, bez oznak choroby. Rodzice powinni pozostawać „pod telefonem, by w razie potrzeby umożliwić nauczycielowi szybki kontakt.
Wnioski do przyjęcia dziecka na świetlicę szkolną do pobrania ze strony internetowej szkoły www.spprusy.pl zakładka Aktualności.

Wniosek na świetlicę do pobrania pdf. WNIOSEK


ARCHIWUM
OKE Kraków

Kuratorium Oświaty w Krakowie

MEN

UG Kocmyrzów-Luborzyca

Parafia w Prusach

GNIAZDO


Copyright © 2007 
Created by Tomasz Frań