Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach

Aktualnosci     Historia     Kadra     Uczniowie     SU     Galeria     Kontakt     Ogłoszenia     Plan lekcji     Pozalekcyjne     Dokumenty     SKC     SKF     Rodzice
MENU
LINKI

Strona główna

Aktualności

Historia

Kadra

Uczniowie

Samorząd Uczniowski

Galeria

Kontakt

Ogłoszenia

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Dokumenty

Szkolne Koło Caritas


Szkolne Koło Fotograficzne

Dla rodziców

ARCHIWUM
 


Aktualności
rok szkolny 2018/2019

Konkurs plastyczny

KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI JUBILEUSZU ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Cele konkursu :
 kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodych Polaków;
 rozwijanie kreatywności uczniów;
 kształtowanie postawy twórczej.

Regulamin konkursu:
1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Kocmyrzów-Luborzyca.
2. Temat:W drodze do wolności Polski – poczet bohaterów na przestrzeni wieków.
3. Dyscyplina plastyczna: prace malarskie, rysunkowe, grafika (dowolność w zakresie techniki).
4. Format prac: A3 .
5. Do prac należy obowiązkowo dołączyć metryczkę konkursu plastycznego,
6. Każda szkoła po wstępnej selekcji przesyła na konkurs nie więcej niż 3 prace.
7. Jury konkursu złożone z organizatorów i artystów plastyków oceni prace i przyzna nagrody oraz wyróżnienia.
8. Prace należy nadsyłać na adres organizatora konkursu: Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach Prusy 16, 32-010 Luborzyca Tel.12 387 14 08
9. Nadesłane na konkurs prace stają się własnością organizatora.
10. Lista laureatów zostanie opublikowana na stronie Internetowej Szkoły Podstawowej w Prusach : www.spprusy.pl
11. Osoby wyróżnione zostaną powiadomione telefonicznie do 8 listopada 2018r. o miejscu i czasie rozdania nagród .
12. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy.
13. Udział w konkursie jest równoznaczny z przyjęciem warunków jego organizatorów.
14. Prace prosimy nadesłać w terminie do 5 listopada 2018r.

Koordynatorzy : Agnieszka Prusak Marzenna Klimek

Metryczka konkursu pdf

ETNO

Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Dzieci i Młodzieży „Szansa” zaprasza do współpracy przy realizacji projektu ETNO WEHIKUŁ CZASU.

Etno-wehikuł czasu

Rozmiar: 6375 bajtów Fanów etnografii, historii lokalnej oraz wszystkich , którzy lubią zabawę w „przebieranki” i lubią dobrze się bawić zapraszamy do udziału w projekcie: ETNO WEHIKUŁ CZASU.

Uczestnicy wezmą udział w krótkich warsztatach etnograficzno-historycznych, dotyczących wydarzeń historycznych i kulturalnych, a także życia codziennego i zwyczajów na przestrzeni ostatnich 100 lat w naszym regionie. Zaplanowane i omówione na zajęciach sceny przy wykorzystaniu strojów i rekwizytów uczestnicy-aktorzy uwiecznią na zdjęciach. W internetowym głosowaniu mieszkańcy wybiorą najlepsze zdjęcia, które posłużą jako tło do etno-kalendarza na 2019 r.
Kalendarz będzie bezpłatnie dystrybuowany wśród mieszkańców na zakończenie projektu- już w listopadzie.
Potrzebujemy:
• „aktorów” do zdjęć;
• osób, które pomogą w pożyczaniu rekwizytów i strojów;

Oferujemy:
• ciekawą , historyczną i dobrą zabawę
• miłe towarzystwo
Wiek uczestników: od 7 do 100 lat
Zapraszamy więc dzieci z rodzicami i dziadkami, młodzież, osoby dorosłe i seniorów.

Czas trwania projektu: 30.09. – 20 11. 2018 r.
Spotkanie organizacyjne: w sobotę 13 października o godz. 9.00 w siedzibie Stowarzyszenia w budynku Szkoły Podstawowej (budynek gimnazjum) w Luborzycy.

Anna Kramarz – prezes stowarzyszenia

Konkurs recytatorski

„Wiersze Tadeusza Śliwiaka”

28 września w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas 0-III. Do konkursu zgłosiło się 17 uczestników. Każdy z nich zaprezentował jeden wiersz autorstwa Tadeusza Śliwiaka. Przy ocenie występów były brane pod uwagę: oryginalność interpretacji tekstu, poprawność fonetyczną deklamacji, tempo oraz ogólny wyraz artystyczny.

Najlepszymi recytatorami w kategorii klasy 0 okazali się:
Emilia Małek-I miejsce
Marta Małek- II miejsce
Gabrysia Ćwikła i Wiktoria Rucka – III miejsce

W kategorii klas I-III:

Aleksandra Kopeć –kl. II, Zuzanna Gawryś-kl. II, Amelia Rojek-kl. I- I miejsce
Julia Gut-kl. I, Grzegorz Kwater-kl. II- II miejsce
Łukasik Urszula- kl. I, Miłosz Łojek-kl. II- III miejsce

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na koniec I semestru.
Gratulacje dla wszystkich zwycięzców i uczestników !

Organizator konkursu- Danuta Kaniowska

Noc naukowców

MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW

28 września 2018 r. uczniowie klas V-VIII naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłym projekcie wyższych uczelni, czyli w Małopolskiej Nocy Naukowców. Raz w roku dzieci , młodzież i wszyscy zainteresowani mogą brać udział w warsztatach, wykładach i przyjrzeć się z bliska pracy naukowców lub dowiedzieć się o słynnych odkrywcach i ich wynalazkach. Każda krakowska uczelnia staje na wysokości zadania i przygotowuje mnóstwo atrakcji na tę niezwykłą noc. Noc jednak trwa za krótko i nie sposób odwiedzić każdą uczelnię, więc trzeba dokładnie zapoznać się z programem i wybrać stosowne propozycje. Nasz wybór padł na Uniwersytet Pedagogiczny. To tutaj nasi uczniowie spotkali się z postaciami z horrorów lub podglądali ukryty mikroskopijny świat , obserwowali możliwości ciekłego azotu . W kinie Kijów czekały dalsze atrakcje – multimedialne widowisko naukowe pt. Wehikuł czasu. O dzieciach, które zmieniły świat. Przed północą wróciliśmy do domów. Wyprawa była niezwykle kształcąca , pełna wrażeń i myślę, że zagości w tradycji szkolnej. Tak więc czekamy na przyszłoroczne atrakcje krakowskich uczelni.

Agnieszka Frączek – Prusak
Agata Przybyszewska
Beata Dzień

Znowu RUGBY

28.09.2018r wzięliśmy udział w Międzyszkolnych Zawodach Rugby w Szkole Podstawowej nr 37 w Nowej Hucie. Turniej organizowany był z okazji Dni Europejkich w tej szkole. W zawodach wzięło udział 10 drużyn w dwuch kategoriach wiekowych. W obydwu kategoriach wystawiliśmy składy zawodników z naszej szkoły. Po zaciętym boju zajęliśmy III i IV miejsce. Turniej należy zaliczyć do udanych, niemniej jednak mogło być lepiej.

T.Frań

Więcej zdjęć TUTAJ

Dzień Chłopaka

Rozmiar: 13508 bajtów W piątek 28.09.2018 obchodziliśmy Dzień Chłopaka w przedszkolu. Dzień upłynął nam pod hasłem „Jesteśmy dżentelmenami – jesteśmy super Chłopakami!” Dzieci wypowiadały się na temat tego „Jaki powinien być uprzejmy chłopak?” oraz utrwaliły używanie magicznych słów „proszę, dziękuję i przepraszam”. Dziewczynki wyczarowały dla naszych małych dżentelmenów dyplomy super chłopaka oraz własnoręcznie przygotowały przepyszne gofry. W tym dniu, nie zabrało życzeń, prezentów oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez mamę Mikołaja P. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

Wybory

Rozmiar: 10988 bajtówDnia 28 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu uczniowskiego. W tygodniu poprzedzającym wybory trwała w szkole kampania wyborcza, podczas której kandydaci przygotowywali plakaty i agitowali wśród wyborców. Każdy starał się przekonać kolegów, by swój głos oddali na niego. 27 września na sali gimnastycznej zgromadzona została cała społeczność klas IV – VIII. Był to czas na przypomnienie młodym wyborcom wymagań jakie powinni spełniać członkowie samorządu uczniowskiego. Wyborcy uważnie przysłuchiwali się słowom kandydatów, bo dobrze działający samorząd pomaga rozwiązywać ich codzienne problemy i integruje szkolną społeczność. Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwała Szkolna Komisja Wyborcza. Uczniowie po złożeniu podpisu na liście, otrzymywali karty wyborcze, które po oddaniu głosu wrzucali do urny. Gdy wszyscy uczniowie oddali swoje głosy, lokal wyborczy został zamknięty. Komisja Wyborcza przystąpiła do liczenia głosów. Zostały oddane 54 ważne głosy. W wyniku wspólnej pracy wyłonieni zostali członkowie Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Kacper Gadowski, uczeń kl. 8, zastępcą Aleksandra Żurek, uczennica kl. 6, skarbnikiem Agnieszka Śliwa, uczennica kl. 5. Składamy serdeczne gratulacje wyłonionym kandydatom.

Lekcje z klasą

Rozmiar: 60159 bajtów


Zajrzyj do Nowej Huty

Rozmiar: 36534 bajtów W mijającym tygodniu otrzymaliśmy zaproszenie od Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowej Huty przy współpracy Nowa Huta Rugby Klub Kraków do udziału w Międzyszkolnym Tunieju Rugby Tag „Zajrzyj do Huty”. Rozgrywki odbywały się 22 września 2018 (sobota) na placu znajdującym się w al. Róż. Boisko (o wymiarach 36 m x 20 m, namalowane kredą lub oznaczone stożkami) naprzeciwko Baru Mlecznego Centralnego (os. Centrum C1).
Zawody odbywały się w kategoriach
*Klasy I-II Szkoły Podstawowej
*Klasy III- IV Szkoły Podstawowej
*Klasy V-VI Szkoły Podstawowej
Drużyny mogły być mieszanych składów chłopców i dziewczynek, licząc max 8 osób. 5 grających + 3 rezerwowych.

Więcej zdjęć TUTAJ

Reprezentańci naszej szkoły po zaciętych bojach w zawodach zajęli bardzo dobre drugie miejsce.


Rozmiar: 61497 bajtów

Dzień przedszkolaka
Rozmiar: 9834 bajtów

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka. To właśnie dzisiaj 20 września dzieci ze wszystkich polskich przedszkoli obchodziły swoje święto. Dla naszej grupy również był to wyjątkowy, pełen szalonej zabawy dzień. Wykonaliśmy piękne plastelinowe tęcze, zjedliśmy pyszne lody z bitą śmietaną, zorganizowaliśmy „kino – bambino” z popcornem, a na koniec przedszkolaki otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Jednym słowem było bombowo!


ZUMBA Maraton Prusy 2018

KLIKNIJ PO WIĘCEJ ZDJĘĆ

Rozmiar: 82730 bajtów
Rozmiar: 60057 bajtów

III Krakowskie Forum Sportu

Rozmiar: 10065 bajtów

3. edycja Krakowskiego Forum Sportu została zorganizowana 8 września na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na zajęcia RUGBY jednocześnie zawodnicy NHRK Rugby Klub Kraków ,pod opieką nauczyciela wf a zarazem trenera rugby Tomasza Frań.
Dzieci, młodzież oraz ich rodzice mogli zapoznać się z m.in. ofertą klubów sportowych, organizacji i stowarzyszeń kultury fizycznej, a także obejrzeć pokazy z różnych dyscyplin. Atrakcji nie zabrakło. Można było skorzystać z wielu aktywności, a na najmłodszych czekały nagrody. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Organizator przygotował dla uczestników kilka stref: aktywności sportowych, zabawy, moto, służb mundurowych, expo, zdrowia i kulinarna. Przy okazji 3. Krakowskiego Forum Sportu, zorganizowany został także specjalny panel szkoleniowy dla przedstawicieli krakowskich klubów i organizacji sportowych. Po prezentacjach miało miejsce spotkanie z Jackiem Majchrowskim. Organizatorem 3. Krakowskiego Forum Sportu był Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, a Partnerem Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa.
Wyróżnić można było kilka stref dla uczestników forum:

Rozmiar: 53065 bajtów Strefa aktywności sportowych: piłka nożna lekkoatletyka dla każdego rugby dla każdego futbol amerykański karate tradycyjne football dart „Ustrzel dzika” Kraków Lacrosse Kings pokazy taneczne: balet, taniec współczesny, akrobatyka taneczna, rock and roll akrobatyczny gra w badmintona tenis stołowy jazda na rolkach pokazy sztuk walki trampoliny muay thai balet
Rozmiar: 76760 bajtów Strefa zabawy: Momi Klub – wśród atrakcji m.in.: zabawy z chustą animacyjną, tunele animacyjne, przebrania, balony, farby, w tym farby do malowania twarzy i sprzęt cyrkowy straż miejska - gry i zabawy, autochodziki HistoryLand - sekcja zabaw edukacyjnych – krzyżówki historyczne, rebusy - kącik zabaw dla maluchów, z dużymi klockami LEGO i kolorowankami (przebieranie w stroje księżniczek i rycerzy), konkursy, balony, słodycze - projekcja filmów - makieta Sukiennic z klocków LEGO trampoliny
Strefa moto: Automobilklub Krakowski - samochody rajdowe i oldtimery pokazy jazdy gokartem i driftu
Strefa służb mundurowych: straż pożarna pogotowie ratunkowe wojsko policja
Rozmiar: 52355 bajtów Strefa kulinarna: żywność ekologiczna stanowisko z ekologicznymi jabłkami darmowy poczęstunek dla każdego dziecka darmowe owoce i napoje dla dzieci
Strefa expo: prezentacja klubów, stowarzyszeń, organizacji oraz podmiotów miejskich działających w dziedzinie kultury fizycznej
Strefa zdrowia: porady ortopedyczne możliwość sprawdzenia równowagi komputerowe badanie stóp i chodu wyścig na najszybszej bieżni świata ćwiczenia na specjalnej platoformie

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERI- CHCESZ OBEJŻEĆ KLIKNIJ

Tomasz Frań


Letni obóz rugby

Obóz sportowy rugby (13-23.08.2018)

W dniach 13-23 sierpnia 2018 uczniowie naszej szkoły wraz z pozostałymi zawodnikami NHRK Kraków uczestniczyli w obozie sportowym rugby. Zgrupowanie nowohuckiego klubu odbywało się w Mszanie Górnej. Młodzież z naszej szkoły stanowiła najliczniejszą grupę uczestników. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Dla szkoleniowców najważniejsze było przygotowanie i wprowadzenie młodzieży do gry w wyższych kategoriach wiekowych: młodzik i żak. Jednym z opiekunów na obozie był nauczyciel wf-u z naszej szkoły a jednocześnie trener NHRK Rugby Klub Tomasz Frań. Liczymy, że zdobyta wiedza i umiejętności przełożą się na wysokie lokaty w nowym sezonie 2018/19.

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z OBOZU TUTAJ KLIKNIJ

T.Frań
ZUMBA ! ZUBBA ! ZUMBA !Rozpoczęcie Roku Szkolnego

NAUKĘ CZAS ROZPOCZĄĆ

Rozmiar: 23973 bajtów W poniedziałek, 3 września w dzień wyjątkowo słoneczny zawitał nowy rok szkolny 2018/2019. Jedni z uśmiechem, drudzy z nieco mniejszym entuzjazmem powrócili po wyjątkowo długiej przerwie w szkolne mury.
Po mszy św. odprawionej w kościele parafialnym uczniowie i nauczyciele SP w Prusach spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie Pani Dyrektor Krystyna Tworzydło serdecznie powitała zebranych. Szczególnie ciepło zwróciła się do uczniów rozpoczynających po raz pierwszy naukę w murach szkoły w Prusach, a wszystkim pozostałym życzyła, aby ten nowy rok był bezpieczny, pełen wyzwań i odkrywania nowych pasji. Po uroczystym przemówieniu uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami i rówieśnikami. Wszystkim życzymy wytrwałości, sukcesów w nauce i dużo uśmiechu!

Beata Dzień

OdblaskiAkcja edukacyjna „Odblaski” „Odblaski - dziecko bezpieczne na drodze” to akcja edukacyjna PZU, którą objęto szkoły podstawowe w całej Polsce. Jest to kampania społeczna mająca na celu ograniczenie wypadków z udziałem uczniów. W ramach akcji ubezpieczyciel rozdał uczniom z klas I-III - 1,6 miliona odblasków z wbudowaną migającą lampką.
Akcja ma na celu edukowanie w zakresie bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych, lecz także ich rodziców oraz nauczycieli. Motywem przewodnim są popularne wśród dzieci „Niestraszki”. Uczniowie naszej szkoły już otrzymali takie odblaski oraz zostali poinstruowani w jak sposób i kiedy się nimi posługiwać.

Koordynator akcji –Danuta Kaniowska

Zajęcia adaptacyjne

24 sierpnia w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjno-integracyjne dla dzieci zapisanych do Oddziału Przedszkolnego, a także dla tych już uczęszczających do naszej placówki. W zajęciach adaptacyjnych brały udział dzieci wraz ze swoimi bliskimi. Zaletą spotkania była okazja do wzajemnego poznania się i bezpośrednia obserwacja dziecka w grupie rówieśniczej. Podczas zajęć było mnóstwo zabawy, integracji i pozytywnej energii. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach integrujących grupę, zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych i muzyczno-ruchowych. „Pozytywny start w przedszkolu ma ogromny wpływ na późniejsze kontakty dziecka, zarówno z rówieśnikami, jaki i osobami dorosłymi. Może mieć również wpływ na jego emocje i poczucie bezpieczeństwa.
Wizyta w przedszkolu z pewnością ułatwi przyszłym wychowankom wkroczenie w przedszkolny świat.

Rozpoczęcie roku szkolnego

INFORMACJA DLA RODZICÓW, UCZNIÓW.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach zaprasza na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018 /2019 dnia 03 września 2018 roku wg. harmonogramu:

godzina 7.15 – uroczysta Msza św. w Kościele w Prusach
godzina 8.00 – spotkanie z Dyrektorem w szkole
godzina 8.15 – spotkania z wychowawcami klas.

Informacja

OFERTA ZAJĘĆ DLA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE:

Basen – 11.30- 13.30 kl. I-IV - poniedziałek
Zajęcia taneczne- prowadzący :– Kamil Nowak
Robotyka - prowadzący : Tomasz Światek
Piłka ręczna : prowadzący : Kamil Zawada
Jęz. angielski - prowadzący : Dagmara Kłębyk
Wiolinki - prowadzący: Barbara Hawling
Zajęcia umuzykalniające - prowadzący: Barbara Hawling
Rugby - prowadzący Tomasz Frań
Karate - – prowadzący : Jan Sarga
Plastyka - prowadzący: Elżbieta Pierwoła
Gimnastyka korekcyjna –

ZAJĘCIA DODATKOWE:

1. Świetlica- rebusomania / zagadki, rebusy, krzyżówki/, zajęcia czytelnicze,” cała szkoła czyta dzieciom - Tworzydło Krystyna , Danuta Kaniowska, Agata Przybyszewska, Tomasz Frań
2. Zajęcia wyrównawcze- Elżbieta Guzy , Danuta Kaniowska, Elżbieta Guzy
3. Zajęcia komputerowe – programowanie – Tomasz Frań
4. Koło ortograficzne- Beata Dzień
5. Zajęcia rozwijające zainteresowania matem. dla uczniów kl.8 – Jolanta Bańbuła
6. Zajęcia rozwijające zainteresowania matem. dla uczniów kl.4-7 – Jolanta Bańbuła
7. Zajęcia rozwijające zainteresowania językowe kl. 8 - Aleksandra Bargieł – Surowska
8. Zajęcia wyrównawcze - Aleksandra Bargieł – Surowska
9.Koło fotograficzne- Tomasz Frań, Małgorzata Kwater
10.Agnieszka Frączek – Prusak – koło historyczno- patriotyczne
11. Szkolne Koło CARITAS, Wolontariat – Danuta Kaniowska
12. Agata Konieczna zajęcia wspierające” Zapytaj swojego nauczyciela” wg. potrzeb uczniów

Terminarz zajęć zostanie podany po ustaleniu podziału godzin.

Informacja Świetlica

ŚWIETLICA
DLA UCZNIÓW SZKOŁY
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
JEST CZYNNA
PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK
W GODZINACH 6.40 – 17.00Informacja basen

INFORMACJA DLA RODZICÓW.

Szanowni Państwo w roku szkolnym 2018/2019 uczniowie naszej szkoły będą uczestniczyć w zajęciach na basenie w Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie.
Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 11.45 – 13.30. Zajęcia są adresowane do klas 0-III oraz w miarę zainteresowania również dla uczniów klas starszych.
Prosimy o zgłaszanie uczniów od dnia 03 września 2018 roku na spotkaniach z wychowawcami klas.

Dyrektor Szkoły – Krystyna Tworzydło

Zajęcia adaptacyjne

SPOTKANIE ADAPTACYJNE

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz wszystkie dzieci zapisane do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach na rok szkolny 2018/2019 na ZAJĘCIA ADAPTACYJNE,
dnia 24 sierpnia 2018 r. w godzinach od 9.00 do 10.30
Prosimy o przyiesienie obuwia na zmianę.


Rozmiar: 19501 bajtówARCHIWUM
OKE Kraków

Kuratorium Oświaty w Krakowie

MEN

UG Kocmyrzów-Luborzyca

Parafia w Prusach

GNIAZDO


Copyright © 2007 
Created by Tomasz Frań