Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach

Aktualnosci     Historia     Kadra     Uczniowie     SU     Galeria     Kontakt     Ogłoszenia     Plan lekcji     Pozalekcyjne     Dokumenty     SKC     SKF     Rodzice
MENU
LINKI

Strona główna

Aktualności

Historia

Kadra

Uczniowie

Samorząd Uczniowski

Galeria

Kontakt

Ogłoszenia

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Dokumenty

Szkolne Koło Caritas


Szkolne Koło Fotograficzne

Dla rodziców
Szkolne Koło Caritas
"Pomoc dla powodzian"

     Od 31 maja przez okres dwóch tygodni trwała akcja SKC im. Jana Kantego przy Szkole Podstawowej w Prusach. Była to zbiórka środków czystości, trwałej żywności dla mieszkańców miejscowości dotkniętych powodzią. Zbiórka odbywała się w dwóch dużych sklepach na terenie gm. Kocmyrzów- Luborzyca tj. Lewiatan i Anulka w miejscowości Dojazdów. Zebrane dary zostały przewiezione do siedziby Caritasu w Krakowie.
Akcja "Paschalik wielkanocny"

     W okresie przed Świętami Wielkanocnymi w kolejne niedziele uczniowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali wśród wiernych paschaliki wielkanocne. Z ofiary parafian 5 złotych z każdej świecy zostało odprowadzone do Caritasu w Krakowie
Akcja: "Kreda, kadzidło i mirra"

     6 stycznia 2010r SKC im. Jana Kantego przy Szkole Podstawowej w Prusach przeprowadziło akcję: "Kreda, kadzidło i mirra". Ofiary wiernych po odliczeniu kosztów wyniosły 540.00 zł.
Dziękujemy za szczodrość parafian.

Opiekun SKC - D. Kaniowska


Jałmużna Wielkopostna 2010

Rozmiar: 749361 bajtów      Szkolne Koło Caritas przeprowadziło w okresie Wielkiego Postu akcję "Jałmużna Wielkopostna". Akcją zostali objęci uczniowie z całej szkoły. Skarbonki zostały złożone przy ołtarzu w Niedzielę Palmową. Uczniowie ze swoich oszczędności złożyli do skarbonek ofiarę w kwocie 445.00 złotych. Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom biorącym udział w akcji zbiorki pieniężnej.

Opiekun SKC - D. Kaniowska


Św. Jan Kanty- patron Caritasu

     Dnia 20 października 2009 r w Kościele w Prusach odbyła się Msza Święta ku czci św. Jana Kantego- patrona Caritasu, a zarazem Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Prusach. We Mszy Św. uczestniczyli członkowie SKC wraz ze swoim opiekunem.
     Po mszy na plebanii odbyło się spotkanie wszystkich członków SKC z asystentem ks. Proboszczem i opiekunem, gdzie przy poczęstunku omówione zostały akcje zaplanowane na najbliższy rok.

Kliknij tutaj aby zobaczyć więcej zdjęć

Opiekun SKC -Danuta Kaniowska


Akcja"Dzieło nowego Tysiąclecia"

      Dnia 11 października 2009 r członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w akcji "Dzieła Nowego Tysiąclecia". Fundacja ta jest organizacją promującą nauczanie Papieża Jana Pawła II oraz wspierającą przedsięwzięcia społeczne w dziedzinie edukacji i kultury. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas zbierali do puszek pieniądze na stypendia dla najuboższych dzieci. Dzięki wolontariuszom zostało zebrane 992 zł, które zostały wysłane do fundacji w Warszawie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz wolontariuszom za udział w akcji.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas- D. Kaniowska


Wybory do zarządu Szkolnego Koła Caritas

      Rozmiar: 24785 bajtów Dnia 24 września 2009 roku odbyło się zebranie członków Szkolnego Koła Caritas im. Jana Kantego wraz z opiekunem oraz asystentem. Na spotkaniu został wybrany nowy zarząd koła. Większością głosów zostali wybrani:

Prezes - Ewa Guzy ucz. kl. V
Zastępca - Karol Marciniak ucz. kl. IV
Sekretarz - Kamil Kowal ucz. kl. IV
Skarbnik - Katarzyna Kaniowska ucz. kl. VI

Opiekun SKC -D. Kaniowska


Zobacz ciekawą prezentację "GIVE - DAJ"

ARCHIWUM


OKE Kraków

Kuratorium Oświaty w Krakowie

MEN

UG Kocmyrzów-Luborzyca

Parafia w Prusach


Copyright © 2007 
Created by Tomasz Frań