Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Prusach

Aktualnosci     Historia     Kadra     Uczniowie     SU     Galeria     Kontakt     Ogłoszenia     Plan lekcji     Pozalekcyjne     Dokumenty     SKC     SKF     Rodzice
MENUzig-zag.prv.pl

LINKI

Strona główna

Aktualności

Historia

Kadra

Uczniowie

Samorząd Uczniowski

Galeria

Kontakt

Ogłoszenia

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Dokumenty

Szkolne Koło Caritas


Szkolne Koło Fotograficzne

Dla rodziców

ARCHIWUM
Archiwum rok szkolny 2008/2009Jałmużna Wielkopostna 2009


      Szkolne Koło Caritas przeprowadziło w okresie Wielkiego Postu akcję "Jałmużna Wielkopostna". Akcją zostali objęci uczniowie z całej szkoły. Na akcję odpowiedziało bardzo dużo dzieci. Skarbonki zostały złożone przy ołtarzu w Niedzielę Palmową. Uczniowie ze swoich oszczędności złożyli do skarbonek ofiarę w kwocie 550.00 złotych. Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom biorącym udział w akcji zbiorki pieniężnej.

Opiekun SKC - D. Kaniowska


Akcja "Baranki"
Rozmiar: 20065 bajtów

      W okresie przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie Szkolnego Koła Caritas pomagali Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu rozprowadzać baranki cukrowe.Akcja - Caritas Kraków dzieciom
Rozmiar: 61706 bajtów

      16 maja 2009 r. w godzinach:9.00 -15.00 sześciu wolontariuszy i sympatyków Szkolnego Koła Caritas przy naszej szkole wzięło udział w akcji: "Zbiórka funduszy na Dzień Dziecka i wakacje 2009 dla dzieci zaniedbanych". Była to szeroko zakrojona akcja nagłośniona przez MEDIA pod hasłem: "Niech ktoś uśmiechnie się dzięki Tobie". Nasi uczniowie wraz z innymi wolontariuszami z krakowskich szkół pomagały w marketach Carrefur pakować zakupy, kwestowały na rzecz dzieci , promując działalność Caritas i wolontariat.

Opiekun SKC i akcji - Danuta Kaniowska


Uroczyste wręczenie legitymacji członkom SKC


     5 czerwca 2009r podczas mszy św. uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas otrzymali legitymacje. Zostały one wręczone przez księdza Proboszcza Bogusława Zająca i opiekuna SKC - p. Danutę Kaniowską. Na koniec zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Dzieci oglądają wystawę pt. "Bóg bogaty w miłosierdzie - Jan Paweł II"

Rozmiar: 50699 bajtów
Kliknij w zdjęcie aby powiększyć


Zbiórka SKC na paczki mikołajowe dla dzieci


Rozmiar: 54998 bajtów Rozmiar: 42751 bajtów Rozmiar: 39203 bajtów
Kliknij w zdjęcie aby powiększyć

5 października 2008r Szkolne Koło Caritas przeprowadziło akcję pod hasłem: "Podaruj serce małemu dziecku". Akcja odbywała się w niedzielę po kolejnych mszach św. pod Kościołem parafialnym w Prusach. Odpowiedzialnych za akcję było 9 członków SKC. Zebrane pieniądze do puszek przeznaczone są na paczki mikołajowe dla dzieci. /

Opiekun SKC- D. Kaniowska/


Akcja kreda, kadzidło i mirraRozmiar: 96161 bajtów Dnia 6 stycznia 2009r Szkolne Koło Caritas przeprowadziło akcję "Kreda, kadzidło i mirra" po kolejnych mszach św. przy kościele w Prusach. Rozmiar: 101759 bajtów Członkowie SKC rozprowadzali poświęconą kredę, kadzidło i mirrę w specjalnie zakupionych woreczkach.

Akcja czekolada


Rozmiar: 100156 bajtów

W dniach od 2 -5 grudnia 2008r Szkolne Koło Caritas zorganizowało na terenie szkoły akcję:  "Czekolada". W ciągu tego tygodnia dzieci z klas od 0- VI przynosiły czekolady do wyznaczonych uczniów. Zebrano 45 czekolad, które zostały zapakowane i przekazane dla podopiecznych z Domu Opieki Społecznej w Prusach z okazji mikołajek.
Rozmiar: 101470 bajtów Rozmiar: 97352 bajtów Przekazanie nastąpiło 5 grudnia po roratach na ręce siostry dyrektor DOS przez przedstawicieli SKC.


/Opiekun SKC Danuta Kaniowska/


Archiwum rok szkolny 2007/2008

Założyliśmy Szkolne Koło Caritas
w Szkole Podstawowej
w Prusach


"Przywróćmy wiarę potrzebującym"

"Cóż takiego skłania wolontariusza do poświęcenia swego życia dla innych?
Przede wszystkim naturalny odruch serca..."
Jan Paweł II


      Hasło to przyświecało uczniom ze Szkoły Podstawowej w Prusach, którzy postanowili założyć Szkolne Koło Caritas. 11 października br. zostało ono powołane i zatwierdzone przez Arcybiskupa Metropolii Krakowskiej ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Jest to pierwsza tego typu forma wolontariatu dla dzieci i młodzieży w gminie Kocmyrzów- Luborzyca, której celem jest mobilizacja młodych ludzi do działania na rzecz potrzebujących w najbliższym i dalszym otoczeniu. SKC uczą dostrzegać problemy drugiego człowieka i pomagać w ich rozwiązaniu oraz wychowywać dzieci i młodzież do aktywności, odpowiedzialności i wrażliwości.
      Na opiekuna Koła została wyznaczona pani mgr Danuta Kaniowska, a na asystenta Kościelnego Koła został mianowany ks. Bogusław Zając. 23 października br. w szkole w Prusach oficjalnie i uroczyście został odczytany akt zatwierdzenia SKC przez opiekuna Szkolnych Kół Caritas ks. Jarosława Nowaka.

Czym są SKC?
Jakie są zadania SKC?
Przykładowe formy działania
Jakie korzyści przynosi istnienie SKC?Wybrano prezydium SKC


      11 listopada - w niedzielę odbyło się pierwsze zebranie Szkolnego Koła Caritas, gdzie został wybrany Zarząd SCK.
w wyniku wyborów w skład Zarządu weszli:

      *prezes:Wojtek Wójcikuczeń klasy V
      *z-ca prezesa:Katarzyna Kaniowskauczennica klasy IV
      *skarbnik:Monika Szczurekuczennica klasy IV
      *sekretarz:Kamil Madejuczeń klasy V


      Na kolejnym zebraniu zostanie wybrany patron SCK i określone zostaną główne cele akcji charytatywnych planowanych w najbliższym okresie.
Opłatek z ks. Kardynałem St.Dziwiszem

Rozmiar: 11347 bajtów Rozmiar: 13158 bajtów

Opłatek Szkolnych Kół Caritas który odbył się w Kościele OO. Franciszkanów w Krakowie 5 .01.2008 z ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.


      
5 stycznia 2008r w Kościele oo. Franciszkanów w Krakowie odbyło się spotkanie opłatkowe Szkolnych Kół Caritas z Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.
      Spotkanie rozpoczęło się mszą św. o godz. 10.00 w intencji członków SKC Archidiecezji Krakowskiej. O godzinie 11.00 odbyło się właściwe spotkanie opłatkowe z Ks. Kardynałem w krużgankach klasztoru oo. Franciszkanów i wspólne zdjęcie. Następnie odbył się poczęstunek i koncert kolęd. W czasie spotkania przekazane zostało na ręce Ks. Kardynała w formie duchowego daru przygotowane na piśmie zestawienie dokonań za 2007rok.
      Szkolne Koło Caritas im. Jana Kantego ze Szkoły Podstawowej w Prusach reprezentowało 7 uczniów, opiekunka i asystent SKC.


Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Prusach za 2007rok


      
;Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej w Prusach zostało powołane i zatwierdzone aktem 12 października 2007r.
      Na opiekuna koła została wyznaczona p. mgr Danuta Kaniowska, a na asystenta kościelnego ks. mgr Bogusław Zając- proboszcz Parafii MB Wspomożenia Wiernych w Prusach.
      Dnia 11 listopada na pierwszym spotkaniu SKC, w tajnym głosowaniu wybrano zarząd w składzie:
prezes: Wojtek Wójcik kl. V zastępca: prezesa Katarzyna Kaniowska kl. IV
sekretarz: Kamil Madej kl. V
skarbnik: Monika Szczurek kl. IV
      20 listopada na drugim spotkaniu zostały zebrane propozycje akcji oraz patrona SKC.
      7 grudnia członkowie koła dokonali wyboru swojego patrona. Decyzją większości został wybrany- św. Jan Kanty. Koło liczy 20 osób.
      Pierwszą akcją przeprowadzoną przez SKC była akcja: "Paczka Mikołajowa- anonimowa życzliwość" w parafii Prusy 2 grudnia 2007r. Była to zbiórka pieniędzy do puszek, po trzech kolejnych mszach św. Kwota, która została zebrana to 243.03 PLN.
      Druga zaplanowaną akcją był "Kiermasz świąteczny" ozdób wykonanych własnoręcznie przez uczniów szkoły. Akcja przebiegała podobnie jak poprzednia - po mszach św. w trzy kolejne niedziele tj. : 9 XII, 16 XII i 23 XII 2007r.
      Z akcji tej zebrano 179 złotych, które SKC przekazało w całości 4 stycznia 2008r na fundusz szkoły, na ręce dyr. mgr Krystyny Tworzydło. Pani dyrektor złożyła pisemne podziękowanie SKC za dar.
      Od 17XII do 21 XII SKC w szkole zorganizowało kolejną akcję pod hasłem "Bombka", polegającą na zebraniu wśród uczniów szkoły ozdób choinkowych. Ozdoby te jak również zakupione świecidełka świąteczne posłużyły do kolejnej akcji "Choinka" w Domu Opieki Społecznej w Prusach, która została przeprowadzona 23 XII w niedzielę. Członkowie SKC ubrali wcześniej zakupioną, żywą choinkę wraz z podopiecznymi tego domu pozyskanymi ozdobami i własnoręcznie robionymi łańcuchami. Radość upośledzonych dziewczyn ze wspólnego ubierania choinki była największym podziękowaniem dla SKC.
Podopieczne otrzymały również ozdobne kartki świąteczne z życzeniami wykonane przez członków SKC, które mogły sobie wybrać osobiście. Wspólnie robione zdjęcia były dla nich również ogromnym przeżyciem i radością.

Na nartach w Laskowej

Rozmiar: 12956 bajtów

Laskowa 2008
Szkolne Koło Caritas na nartach

      21 lutego 2008r członkowie Szkolnego Koła Caritas jeżdżący na nartach wraz z asystentem kościelnym i opiekunem pojechali na narty do Laskowej.
      Wyjechaliśmy wczesnym rankiem - ok.7.40. Za kierownicą wynajętego busa był sam ksiądz proboszcz - B. Zając. Na miejscu byliśmy już przed 9.00. Wykupiliśmy karnety narciarskie i ruszyliśmy w kierunku naszej nartostrady. Początkowo podzieliliśmy się na grupy względem posiadanych umiejętności. Bardziej zaawansowani narciarze wyjeżdżali na samą górę wyciągiem krzesełkowym i "śmigali" po stoku ponad 2 km w dół. Amatorzy natomiast szlifowali swoje talenty narciarskie na "oślej łączce", po to, by potem dołączyć do reszty grupy. Czas mijał nam tak szybko, że nawet nie zauważyliśmy kiedy na zegarkach wybiła godzina 13 i musieliśmy pożegnać się z Laskową...
       Wyjazd był bardzo udany. Każdy bowiem znalazł coś dla siebie i wszyscy uczniowie byli zadowoleni, że mogli spędzić swój wolny czas w tak pożyteczny sposób. Mimo, że każdy członek wycieczki ciężko, ale i przyjemnie "pracował" nas sobą, humor nas nie opuścił do samych Prus. Pełni wrażeń, cali i zdrowi dotarliśmy do domów.

/Danuta Kaniowska/KLIKNIJ TUTAJaby obejżeć zdjęcia z Laskowej
OKE Kraków

Kuratorium Oświaty w Krakowie

MEN

UG Kocmyrzów-Luborzyca

Parafia w Prusach


Copyright © 2007 
Created by Tomasz Frań